tel.: +420 724 078 973 | pavla.bicikova@seznam.cz

Kam na výlet

Pokud jste si vybrali pro svoji dovolenou Chalupu Na Paloučku, tak máte nesčetně možností, kam vyrazit po Českém ráji na výlet. Z Kozákova je všude kousek. Můžete jet autem, na kole či turistickým autobusem, který staví přímo ve vesnici. Pěšky Vás povedou turistické značky, které prochází, včetně Zlaté stezky Českého ráje, přímo kolem chalupy. 

Český ráj

Chráněná krajinná oblast Český ráj je jedním z unikátních skvostů, které česká zem nabízí. Vysoká koncentrace skalních měst, hradů a zámků, přírodních krás a romantických zákoutí je tím hlavním důvodem, proč do Českého ráje každoročně putuje mnoho návštěvníků.
Celá oblast je tvořena především kvádrovými pískovci, pocházejícími z druhohor, a díky dlouhotrvajícímu zvětrávání a působením zemských sil se utvořila krajina, kterou můžeme dnes obdivovat.
Není divu, že tuto krajinu začali lidé osídlovat již v období paleolitu. V průběhu věků zde žili Keltové, Markomani a pak Slované. Začaly se zde podél obchodních cest stavět tvrze, hrady (Trosky, Kost, Rotštejn, Valdštejn, Frýdštejn atd.) a zámky (Sychrov, Hrubý Rohozec, Mnichovo Hradiště atd.), které v dnešní době patří k turisticky vyhledávaným místům.
Český ráj dostal svůj název v druhé polovině 19. století díky tehdejším osobnostem českého kulturního a společenského života, které sem velmi často a rády přijížděly. Český ráj byl roku 1955 prohlášen za chráněnou krajinnou oblast a stal se tak první CHKO na území tehdejšího Československa. Pro svou geologickou jedinečnost byl Český ráj v  roce 2005 zapsán do prestižního seznamu sítě evropských a globálních geoparků UNESCO. Geopark Český ráj je regionem s velmi pestrým geologickým vývojem.
Více informací na stránkách www.ceskyraj.info.

  • DSC_0092
  • DSC_0449
  • Kost_DSC_0138
  • Prihrazy_DSC_0767PB
  • panorama_100x50cm_TISK

Kozákov                                            

Nejvyšší hora Českého ráje (744 m n. m.) je součástí Ještědsko-kozákovského hřbetu. Západní svah s rozlohou 162,8 ha byl v roce 1985 prohlášen národní přírodní památkou a od roku 2002 je součástí CHKO Český ráj. V roce 2005 se stala celá oblast Českého ráje, včetně Kozákova, pro svoji geologickou pestrost Evropským geoparkem a geoparkem UNESCO. Kozákov je bez nadsázky geologický skvost. Objevíte zde prvohorní horniny, druhohorní pískovce v Měsíčním údolí, třetihorní sopky. Hora je pověstná nalezišti drahých kamenů (acháty, jaspisy, křišťály, ametysty, citríny, zeolity, olivíny atd.). 
Drábovna, Měsíční údolí, Muzeum drahých kamenů s Votrubcovým lomem, rozhledna a turistická chata na vrcholu jsou bezesporu velkým lákadlem pro návštěvníky. Kozákov vyhledávají i milovníci paraglidingu, sjezdového lyžování, běhání na lyžích, pěší turistiky i cykoloturistiky. 

Full Reviw on best bokkmakers by http://artbetting.net/
Download Premium Templates
Bookmaker No1 in The UK - William Hill by w.artbetting.net

Rychlý kontakt:

Pavla Bičíková

Lhota 34
Semily 513 01
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon:  +420 724 078 973